behna
31 شهریور 1401 - 13:07

۳۱ هزار دانش آموز کلاس اولی در کردستان سال تحصیلی را آغاز کردند

جشن شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی استان کردستان در حالی برگزار شده که کلاس اولی‌ها بسیار خوشحال و شور و هیجان داشتند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، جشن شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی پیش‌ازظهر امروز همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان و خانواده‌ها در مدارس استان کردستان برگزار شد.

خبرگزاری تسنیمسنندجسنندجدر آستانه سال تحصیلی جدید و با برگزاری جشن زیبای شکوفه‌ها، بیش از 31 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی استان کردستان، نخستین روز حضور در مدرسه و کلاس درس را تجربه کردند. این مراسم به صورت نمادین با حضور مسئولان در دبستان شاهد دخترانه شهیده فروزان میرکی ناحیه یک سنندج برگزار شد.

هاشم ناظمی‌جلال، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در این مراسم با تبریک آغاز سال‌تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، امنیت و آرامش کنونی کشور را مرهون خون پاک شهیدان و دلاورمردی ایثارگران، جانبازان و آزادگان و صبر و گذشت خانواده‌های آنان دانست و اظهار داشت: امروز بسیار خرسندیم که در این جشن پدر و مادر خانواده معظم شهیده فروزان میرکی که این آموزشگاه نیز به نام فرزند شهیدشان مزین شده است، حضور دارند.

وی با بیان اینکه در قالب پروژه مهر، مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس انجام شده است، گفت: در طول تابستان، اقداماتی در راستای ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات، نقل و انتقال فرهنگیان و آماده‌سازی مدارس انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه امروز جشن شکوفه‌ها ویژه 31 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در مدارس استان برگزار شد افزود: این دانش‌آموزان قبل از ثبت‌نام در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کرده و از روز شنبه دوم مهرماه با بازگشایی رسمی مدارس، بیش از 320 هزار دانش‌آموز کردستانی در مدارس حضور پیدا خواهند کرد.

وی بر ضرورت تعامل اولیای دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس تأکید کرد و بیان داشت: امروز بعد از دو سال شیوع کرونا، شاهد بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش‌آموزان هستیم و این جشن و شور و هیجان بهترین روز برای این عزیزان است.

دانش‌آموزان نیز ضمن سر دادن ندای «لبیک یا شهدا»، میثاق نامه تجدید پیمان با شهدا را قرائت کردند و سپس دانش‌آموزان با استقبال مسئولان راهی کلاس‌های درس شدند.

25هزار نوآموز کردستانی نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردندزنگ شکوفه‌ها در بیش از هزار مدرسه استان بوشهر نواخته شد25هزار نوآموز کردستانی نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردند

25هزار نوآموز کردستانی نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردندزنگ شکوفه‌ها در بیش از هزار مدرسه استان بوشهر نواخته شد

زنگ شکوفه‌ها در بیش از هزار مدرسه استان بوشهر نواخته شدانتهای پیام/486/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751695