behna
30 شهریور 1401 - 21:12

ظرفیت‌های خراسان جنوبی در قطر معرفی می‌شود

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای بازی های جام جهانی در قطر و برپایی نمایشگاه با حضور و معرفی ظرفیتهای استان حمایت می کنیم گفت: بهترین راه برای حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران این است قوانین به نفع آنها تفسیر شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بیرجند،   جواد قناعت شامگاه امروز در جلسه گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت:حمایت بانک ها از سرمایه گذاران باعث ترغیب و دلگرمی آنها می شود، انتظار ما از بانک ها این است که دلسوزانه وارد کار شوند و از حمایت فعالان اقتصادی دریغ نورزند.

خبرگزاری تسنیمبیرجند،بیرجند،وی با اشاره به موانعی که بانک ها در مسیر تولید و آغاز به کار سرمایه گذاران ایجاد می‌کنند اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های جدی ما در استان این است که بانک ها، بیشترین وقت را می گیرند.

قناعت با خطاب به مدیران و بدنه کارشناسی بانک ها تأکید کرد: لطفاً مانع اجرای کارها نشوید و بهترین راه برای حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران این است که قوانین به نفع آنها تفسیر و تبیین شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر چه در گذشته به خراسان جنوبی کم توجهی شده و کم کاری هایی صورت گرفته است اما همه تقصیر متوجه مرکز نیست، بلکه مقصر خود ما در داخل استان هستیم که در اجرای قانون، خیلی سخت گیرانه اقدام کرده ایم.

قناعت به مشکل سرمایه گذاران حوزه معدن با بانک ها اشاره کرد و گفت: این که پروانه های بهره برداری به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته نمی شوند، دغدغه سرمایه گذاران حوزه معدن استان است و از معاون هماهنگی امور اقتصادی  خود می‌خواهیم در اولین فرصت و طی جلسه ویژه ای با حضور دستگاه های متولی، بانک ها و فعالان این عرصه، موضوع وثیقه های بانکی معادن را پیگیری نماید.

وی  افزود: اختلاف نظر دستگاه ها و بانک ها اصلاً قابل قبول نیست بلکه همه حوزه ها باید در راستای توسعه استان تعامل داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی همچنین در بخش دیگری از  سخنانش، ضمن تسلیت ایام سوگواری آل الله، از همراهی مردم در برپایی موکب های پذیرایی زوار در اربعین و همراهی با ستاد عتبات عالیات استان تشکر کرد و گفت: بیشترین تمرکز ما در شهر کاظمین بود که به اذعان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، خدمات رسانی مردم استان در این موکب ها بسیار حائز اهمیت بوده و جای تشکر دارد.

قناعت با اشاره به این که در بحث احداث صحن در حرمین امامین جوادین در کاظمین، شش استان معین هستند، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با وجود جمعیت اندک و برخورداری کمتر، در این جمع حرف اول را می زند.

وی تلاش های دستگاههای اجرایی، همت مردم و اقدامات ستاد عتبات عالیات استان را قابل تقدیر خواند و از همه بابت تعامل های صورت گرفته، تشکر کرد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان  اینکه با هر پیشنهاد و اقدامی که به معرفی هر چه بیشتر استان در سطح ملی و بین المللی کمک کند، موافق هستم. گفت:هر فرصتی که بتواند به معرفی استان و ظرفیت های بی نظیر بخش کشاورزی، معدن، گردشگری و... کمک کند، باید مغتنم شمرده شود.

وی با پیشنهاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی برای حضور استان در نمایشگاه قطر در بازه زمانی برگزاری بازی های جام جهانی، موافقت کرد و گفت: این نمایشگاه 55 روزه که با حضورملل مختلف و دیگر استان های کشور همراه خواهد بود، فرصت بسیار مطلوبی برای معرفی ظرفیت های استان به شمار می رود.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که حضور در چنین نمایشگاه هایی، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، تصریح کرد: در صورت نبود منع قانونی، قطعاً بخش خصوصی که رغبت به حضور در این نمایشگاه را دارد، پشتیبانی مالی خواهد شد هر کاری که بتواند ظرفیت های استان را به خوبی معرفی نماید، مورد تأکید، تأیید و حمایت بنده است.

وی تأکیدکرد: باید به گونه ای اقدام شود که نمایندگان بخش خصوصی استان با دست پر در این نمایشگاه حاضر شوند و به خوبی ظرفیت ها را معرفی کرد.

اجرای طرح همسفران خورشید در 43 نقطه استان خراسان جنوبی

اجرای طرح همسفران خورشید در 43 نقطه استان خراسان جنوبیپیشکسوتان دفاع مقدس در خراسان جنوبی تجلیل شدند

پیشکسوتان دفاع مقدس در خراسان جنوبی تجلیل شدندفرمانده ارتش نظامی آجا در خراسان جنوبی: هیچ نیرویی یارای مقابله سخت با ما را ندارد

فرمانده ارتش نظامی آجا در خراسان جنوبی: هیچ نیرویی یارای مقابله سخت با ما را نداردانتهای پیام/254/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 750939