behna
30 شهریور 1401 - 18:45

کرمان نیازمند طرح‌های آبخیزداری

استاندار کرمان گفت: استان کرمان به‌شدت نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

محمدمهدی فداکار گفت: متاسفانه بعضی از پهنه‌ها هنوز مطالعه هم نشده که یک آسیب است وبه عبارتی استان کرمان در حوزه منابع طبیعی آسیب‌پذیر است.

آسیباو در دیدار با رئیس امور اراضی کشور با اشاره به اینکه در شرق و جنوب استان کرمان پدیده ریزگرد‌ها را داریم، افزود: مردم در شرایط سختی در روستا‌ها زندگی می‌کنند و تحمل ریزگرد‌ها برای آن‌ها بسیار سخت است.

استاندار کرمان با بیان اینکه حدود دو میلیون هکتار از اراضی استان مطالعه آبخیزداری شده، اظهار کرد: استان کرمان به‌شدت نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است و متاسفانه بعضی از پهنه‌ها هنوز مطالعه هم نشده که یک آسیب است.

آبخیزداریمهدی رجبی‌زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه وظیفه ما در قانون است که سهم مالکیت دولت و اشخاص مشخص شود، اظهار داشت: در استان کرمان وضعیت خوبی داریم و بعد از اجرای طرح کاداستر کار‌های بزرگی در استان انجام شده و امکان دخل و تصرف در اسناد کاداستری وجود ندارد.

همچنین عباسعلی نوبخت، معاون وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان منابع طبیعی کشور در این دیدار اظهار داشت: در کشور برای بیش از ۹۷ درصد از ۱۳۷ میلیون هکتار اراضی منابع طبیعی کاداستر صادر شده است که جای تقدیر دارد.

جهاد کشاورزینوبخت با بیان اینکه برنامه بیابان‌زدایی در دستور کار دولت بوده تا امنیت زیستی کشور در کنار امنیت غذایی حفظ شود، افزود: افزایش پوشش گیاهی کشور جزو برنامه‌های جدی سازمان است و در این راستا از ظرفیت دهیاری‌ها و شهرداری‌ها نیز استفاده خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانکرمان

شناسه خبر: 750792